Yukarı Çık

TR | EN

Prof. Dr. Berrin Günaydın - Hakkında

Prof. Dr. Berrin Günaydın

Tıp Fakültesi > Cerrahi Tıp Bilimleri > Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Prof.Dr.D.Berrin Gunaydin, (Farmakoloji Bilim Doktoru)

Kahramanmaraş’ta doğdum. Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde (1976-1983) ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (1983-1989) eğitim aldım. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimimi yaptım (1989-1994). Uzmanlık eğitimim sırasında Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla Amsterdam Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji Anabilim Dalı’nda misafir araştırma görevlisi olarak çalıştım (1991-1992). Daha sonra Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı’nda Farmakoloji doktorası yaptım (1994-2000). Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda 2000 yılında yardımcı doçent, 2002 yılında docent, 2007 yılında Profesör ünvanı aldım ve halen profesör olarak görevime devam etmekteyim. Evli ve bir çocuk annesiyim.

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği (TARD) Obstetrik Anestezisi Komitesi Başkanı ve Obstetrik Anestezi Eğitim Kursu Koordinatör Yardımcısı ve aynı zamanda TARD Denetleme Kurulu üyesiyim. Ayrıca Avrupa Anestezi Derneği (European Society of Anaesthesiologists:ESA) ve Amerikan Obstetrik Anestezi ve Perinatoloji Derneği (Society of Obstetric Anesthesia and Perinatology:SOAP ) üyesiyim. Ulusal ve uluslararası platformlarda araştırma ödülleri aldım. Birçok ulusal ve uluslararası anestezi derneği toplantıları ve forumları ile dünya kongrelerine hem konuşmacı hem de kurs eğitmeni olarak davetli olarak katıldım.

www.painfreebirthing.com adlı websitesini Türkçeye çevirdim. “Easy Labor (2008)” ile “Textbook of Clinical Anesthesia (2012)” adlı kitapların çeviri editörüyüm. Ayrıca Türkçe Temel Anestezi Kitaplarının birçoğunda obstetrik ve jinekolojik anestezi bölümlerini yazdım. 2006 yılından beri Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Probleme Dayalı Eğitim ve Akılcı Farmakoterapi stajında Eğitim Yönlendiricisi olarak görevliyim.

Tübitak’ın Turkish Journal of Medical Sciences adlı Dergisi’nde 2010 yılından beri yardımcı editörüm. Pubmed/scopus/diğer yabancı indekslerde 60 yabancı dilde yayınlanmış makalem ve 40 Türkçe makalem vardır.

Akademik CV için tıklayınız.

Prof. Dr. Berrin Gunaydin, gunaydin@gazi.edu.tr, www.berringunaydin.com

www.facebook.com/DogumSezaryen

www.twitter.com/DogumSezaryen